<<  Neden Gram Altın  >>

.

Gram Altın Tercih Nedenleri ;

İşçi, memur ya da özel şirkette çalışansınız. Alın terinizle kazandığınız paranın zamanla eriyip gitmesini istemiyorsunuz. Birikimlerinizi yatırıma çevireceksiniz.

■ İstanbul altın rafinerisi üretimi olan gram altınlar, Ülkemizin ve dünyanın her yerinde gerçek değeriyle işlem görür. Alırken veya satarken işçilik farkı ödemezsiniz. Tasarruf yapmak isteyenlerce, büyük ilgi görmektedir.

■ Ancak gram mı yoksa çeyrek altın mı daha karlı emin olamıyorsunuz. Maliyetlere gelince, gram ve çeyrek altında işçilik maliyeti yok. O nedenle her iki altın türünü de bozdururken işçilikten dolayı herhangi bir kayba uğramazsınız.

■ O nedenle her iki altın türünü de bozdururken işçilikten dolayı herhangi bir kayba uğramazsınız.

■ Gram altın adı üstünde ağırlığı 1 gram. Çeyrek ise 1.75 gram. Yani gram altından daha ağır.

■ Gram altın 24, çeyrek 22 ayar. Bu nedenle gramın değeri nispeten yüksek. Alım ve satımda çok küçük bir kaybınız olur.

Döviz Tercih Nedenleri ;

■ Günümüzde Dolar/TL kurunda görülen rekor yükselişler, birçok yatırımcı için para kazanmak adına güzel bir fırsattır. Kurda görülen anlık dalgalanmaların, doğru bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda kısa vadede yüksek bir kar elde edilebilir.

■ Hangi döviz kurları ile işlem yapıldığı, yatırımların nerelerde yapılabileceği ve para kazanmak için nelere dikkat etmek gerektiği çok önemlidir.

■ Döviz yatırımında kısa vadeli veya uzun vade çok önemlidir. Döviz, Uzun vadede her zaman kazanç sağlamıştır.

■ Kısa vadeli döviz yatırımında ise, alış ve satış zamanı önem arz etmektedir. Yaz aylarında döviz genelde, sabit kalır. Sonbaharda hareketlenir. Fakat, günümüzde döviz hareketleri, günümüz siyasi gelişmelerine göre hareket etmektedir.

■ Döviz cinsinden yapılacak yatırımlarda, Amerikan doları her zaman ilk tercih olmalıdır. Fakat, başka ülkelerin para birimleriyle de yatırım yapıp, çok kazançlı çıkan müşterilerimiz olmuştur.

■ Döviz yatırımı yaparken risk alsanız kısa sürede yüksek kar almak için belli şeyleri feda edeceksiniz.

■ Eğer risk almayı sevmiyorsanız nispeten daha sağlam olduğunu düşündüğünüz para birimlerine yatırım yapacaksınız, bu sefer de zamandan feda etmelisiniz.

■ Yatırım yaptığınız para her şekilde elinizin altından çıkma imkanına sahip olacak, bu yüzden anlık ihtiyacınız olmayan para ile döviz yatırımı yapmanız tavsiye olunur.

■ Dövizde, faiz alma riski yoktur. Bu nedenle faize bulaşmak istemeyen, halkımızın ilk tercihi durumunu hala korumaktadır.

■ Bu nedenle kişiler, borç alacak ilişkilerinde, döviz cinsinden borç alıp vermek. Her iki taraf içinde en iyi izlenecek yoldur.

KÜLÇE DÖVİZ   Tüm Hakları Saklıdır.
Döviz ve Altın Tic. Sınırlı Yetkili Müessese A.Ş.
Tel : 0 332 342 69 36    Gsm - WhatsApp : 0 533 663 18 60
E-mail : bilgi@kulcedoviz.com.tr